. Konce táhel
Mapa stránky

Follow Us on Twitter
ERIKS UK RSS News Feed
Close

Konce táhel

Konce táhel
Standardně jsou domky horizontálně děleny a mají v základně dva nebo čtyři otvory pro upevňovací šrouby.

Konce táhel jsou kompaktní kulová pouzdra která mohou nést velká radiální zatížení a obousměrná axiální zatížení zároveň.

Tato pouzdra jsou zatříděna podle typů kluzných povrchů, jsou to zejména vložkový typ, tlakově litý typ a bezúdržbový typ. U vložkového typu je kulový vnitřní kroužek v kontaktu s pouzdrem ze speciální měděné slitiny s vynikajícími záběhovými vlastnostmi.

U tlakově odlitého typu je kulový vnitřní kroužek v přímém kontaktu s vnitřním povrchem tělesa ze specielní tlakově lité zinkové slitiny.

U bezúdržbového typu je kulový vnitřní kroužek v kontaktu se speciální PTFE výstelkou bezúdržbového typu. Tak lze u každého typu dosáhnout hladkého rotačního a oscilačního pohybu s vynikající odolností proti opotřebení a zátěžím.

Konce táhel mají buď vnitřní závit v tělese nebo vnější závit na tělese a mohou být do strojů snadno instalovány. Používají se v ovládacích a spojovacích mechanizmech obráběcích strojů, textilních strojů, balících strojů, atd.

Bezúdržbový typ je zvláště vhodný pro jednosměrné zátěže a je nejlepší volbou pro stroje u nichž je třeba se vyvarovat oleje jako jsou potravinářské stroje nebo stroje, které nemohou být mazány.

Zdielanie stránky

Email:

Konce táhel

Copyright ©2020 ERIKS UK
All trademarks acknowledged.
All rights reserved.
ERIKS s.r.o. Registered Office :
Rožnavská 1, 831 04 Bratislava
ICO: 36 356 689 NRS ID:1638