. Ložiskové domky
Mapa stránky

Follow Us on Twitter
ERIKS UK RSS News Feed
Close

Ložiskové domky

Ložiskové domky
Domky/kryty jsou horizontálně děleny a standardně mají v základně dva nebo čtyři otvory pro upevňovací šrouby.

Stavební modulový systém

Modulový systém

Základ systému krytů ložiskových stojanů sestává z množství domků/krytů stejného provedení ale různých velikostí.

Kombinací těchto domků/krytů s různými standardními ucpávkami, lze dodat široký rozsah krytových variant, spadajících do standardního rozsahu. Ložiskové stojany mohou pojmout průměry hřídelí v rozsahu od 20 do 160 mm.
Ložiskové domky

Vyztužená základna

Základna domku/krytu je vyztužena žebry a přídavkem materiálu, který obklopuje otvory pro uchycovací šrouby tak aby se zlepšilo usazení na základové desce.

Uchycovací šrouby mohou být, pro zlepšení fixace, předepjaty a nemohou při tom deformovat základnu krytu/domku nebo vrtání domku.

Uchycení

Domky mají standardně v základně dva otvory pro uchycovací šrouby. Domky velikosti 511-609 a větší jsou, jako standard k mání také se čtyřmi odlitými otvory pro uchycovací šrouby a jsou označeny FSNL.

Tyto větší domky jsou také k dispozici bez otvorů pro uchycovací šrouby, ale pouze z kujné litiny. Také menší domky pod velikostí 511-609 mohou být použity pro čtyř šroubovou montáž. Odlité značky indikují kde mají být vyvrtány dodatečné otvory.

Dobrý odvod tepla

Další žebrování základny domku poskytuje přidanou plochu mezi základnou a základovou deskou pro zlepšení odvodu tepla z ložiska.

Možnosti mazání

Domky jsou dodávány s maznicemi. Standardní jsou dva kuželové otvory pro maznice ve víku. Odlité značky označují další umístění maznic pro domazání ložiska nebo ucpávek.

Víka a základny individuálně označené

Víka a základny domku jsou během výroby spárována a nejsou zaměnitelná. Pro zabránění záměny jsou víka i základny označeny stejnými pořadovými čísly každého jednotlivého domku.

Usnadnění montáže

Pro usnadnění montáže a upřesnění osového vyrovnání, indikují odlité značky na koncových plochách základny domku osu vrtání a vertikální osu.

S každým domkem jsou rovněž dodávány pokyny pro montáž.

Značky pro vyvrtání otvorů pro příslušenství

Odlité značky označují místa, kde mohou být vyvrtány otvory pro spojovací kolíky, čidla pro monitorování provozních podmínek a dodatečné maznice.

Zdielanie stránky

Email:

Ložiskové domky

Copyright ©2020 ERIKS UK
All trademarks acknowledged.
All rights reserved.
ERIKS s.r.o. Registered Office :
Rožnavská 1, 831 04 Bratislava
ICO: 36 356 689 NRS ID:1620