. Válečková ložiska
Mapa stránky

Follow Us on Twitter
ERIKS UK RSS News Feed
Close

Válečková ložiska

Válečková ložiska
Válečková ložiska jsou k dispozici v mnoha provedeních, rozměrových řadách a velikostech. Ve většině případů jsou to jednořadá ložiska s klecí. Standardní sortiment pro obecné použití doplňují jedno a dvouřadá plně obsazená ložiska (bez klece).

Ložiska s klecí nohou nést velká radiální zatížení a pracovat při vysokých rychlostech. Plně obsazená ložiska jsou vhodná pro velmi vysoká radiální zatížení při nízkých rychlostech.

U válečkových ložisek jsou válečky klíčovými součástkami. Jejich geometrie, tzv. Logaritmický profil, poskytuje optimální rozložení sil na kontaktních zónách ložiska. Jejich povrchová úprava maximalizuje tvorbu mazacího filmu a optimalizuje valivý pohyb válečků. Výhody z tohoto odvozené, v porovnání s tradiční konstrukcí, zahrnují zvýšenou provozní spolehlivost a větší necitlivost vůči osové nevyrovnanosti.
Válečková ložiska
U jednořadých válečkových ložisek jsou válečky vždy vedeny mezi integrovanými "otevřenými přírubami" na jednom z kroužků. Tyto "otevřené příruby " v kombinaci s specificky navrženými a povrchově upravenými konci válečků, poskytují zlepšené mazání, snížené tření a následně nižší provozní teplotu.

Kroužek s integrálními přírubami spolu se sestavou klece s válečky mohou být odděleny od druhého kroužku. Důsledkem toho je snadná montáž a demontáž, zejména tam kde jsou takové zátěžové podmínky, že vyžadují uložení s přesahem u obou kroužků.

Jednořadá válečková ložiska mohou nést velká radiální zatížení při vysokých rychlostech. Jsou vyráběna v několika různých provedeních, kde hlavní rozdíl je v konfiguraci přírub. Nejoblíbenější provedení jsou typu NU, N, NJ a NUP.

Zdielanie stránky

Email:

Válečková ložiska

Copyright ©2020 ERIKS UK
All trademarks acknowledged.
All rights reserved.
ERIKS s.r.o. Registered Office :
Rožnavská 1, 831 04 Bratislava
ICO: 36 356 689 NRS ID:1615